GÜNLÜK” TEN :GÖRÜNEN ODUR Kİ ; İLK GENEL SEÇİMLERDE ABBAS YOLCUDUR…

Standart

Naçiz bir vatandaş olarak, kurulduğu günden bu yana ekonomi politiğini hiç beğenmeme rağmen, demokratikleşme yönünde attığı adımlardan dolayı “naçiz” oyum da dahil olmak kayıtsız şartsız desteklediğim partimden dünden itibaren, resmî bir üyelik vasfım olmamasına rağmen istifa ettim.

Bir emekli olarak, senelerdir hiç kaale alınmamanın yanında, bir de ikinci öğretimde okuyan evladımın 951 TL’ olan üniversite harcını, gözümüzün içine baka baka 2 bin 426 TL’ya çıkarmalarıyla zaten, bizleri iyiden iyiye gözden çıkardıklarını deklare ettiler. Birinci öğretimin harçlarına yüzde 8, ama ikinci öğretime yüzde yüzün de üzerindeki bir zamla “ Hükm-i Karakuşî” liklerini tescillediler.

Son genel seçimlerdeki yüzde 8’ lik oy düşüşü, sayın Başbakanı hayretlere garketmiş, yaptıkları hizmetin karşılığının bu olmamasına dair sitemleri dillendirmeye mecbur etmişti.

Allah ömür verirse, ilk seçimlerde bu oran katlayarak artacak ve mevcut hükümet belki de nerede hata yaptığını yine anlamayarak, nisyana garkolacaktır. Bekleyelim, yaşarsak göreceğiz….

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s